Ne Garip Adam


Upuzuuun bir süredir yazmak istiyordum;ama malum vakit.Lanet olasıca Ygs vakti.Neyse sınavı yazıp da moralimi bozmayacağım. Çok değişik şeyler oldu geçen gün.Ama bunu anlatabilmem için kısa bir özet geçmeliyim sanırsam:
Şimdi benim bir kuzenim var. Biz onla kardeş gibi büyüdük. Benden 3 yaş büyük.Lafın gelişi daha doğrusu alışkanlık  Kuzey abi diyorum ben ona.Haberleşip sürekli buluşuyoruz falan.Geçen sene de bir gün indik yine çay bahçesine.Orda arkadaşlarıyla oturduk.Tabi ben tanımadığım insanlara zor açılan biriyim/dim . (artık öyle değil.) Oturduk falan.En yakın arkadaşı Mavi göz de orda .Bana birkaç soru falan sordu konuştuk.  Tabi ben şimdi olsa daha güzel cevap verirdim:).Öyle biri ki baktığı an etkileniyorsun.Benim de bir erkek de ilk dikkat ettiğim nokta bakışlarıdır.Allahım sana yan gözle bile baksa dağılırsın yani.Acayip sıcak bakışları var.Gözlerinin içi sıcacık.Ama balık burcu erkeği olduğu için arkadaşlarına bile öyle bakıyormuş.Yani bir kıza öyle bakıyorsa hoşlanmak anlamında değilmiş.Bak bak sen.Ben onu orda gördüm göreli göresim geldi sürekli .Yaz oldu,bahar oldu görmek istedi canım.Tabi -uzağı göremediğim,gözlüğümü dışarıda takmadığım ve halaa lens alamadığım için-doğru düzgün konuşamadık. Faceden arada girip baktım profiline ama . Şimdi yarıyıl tatilinde üniversitelere tatil girdiği için de Kuzey de o da geldi.İçimden dedim bu bir fırsat! 
Geçen hafta güzel beldemize kar yağdı.Üff 2 yıl sonra çok güzeldi.Dershaneden çıktık her yer bembeyaz.Eve giderken teyzem aradı annenle de konuştuk sahile kar oynamaya gitcez diye.Uçtum ben de havalara tabi.Gittim eve.Annemle çıktık dışarı.Ben havalardayım ama oleeey kar oynıcaz diye. Neyse indik aşağıya dediler oturalım çaybahçesine sonra oynarız.Ağzınıza sıçıyım sizinle gelene zaten.Tam gircez çay bahçesine köprüden geçerken benim salak kuzenim düştü.Başladı 17 yaşında kız ağlamaya.Ağlaya ağlaya giriyor içeri.Annemle yine sinirimiz bozuldu tabi.Arkadan yürürken bir baktım ki Benimkiler orda! Girdik içeri kapı girişine oturduk .Onlarda en sonda.Ben tabi hemen çay bahçesine 2 dk kala oturan kardeşim gibi olan insanlardan Esmer'i aradım "gel hadi kar oynayalım".

Tamam dedi.O arada onlar da dışarı çıktı. AsılKuzey ile konuştum . Çıktım ben de dışarı anneme dedim Esmer ile buluşçam ama bağıra bağıra.Daha demin salak kuzenimin rezilliğini örterim edasıyla.Gitim meydana.Aldım Esmer'i.O da sevgilisiyle kavga etmiş incek diye(o hikaye de ayrı uzun).Biraz kar oynadık ama laf olsun diye.Ben onun moralini düzeltmek için atıyorum o beni güldürmek için. Mesaj atması gerekiyordu.Çay bahçesinin kenarına gittik dokunmatik ekran çalışsın diye.Bizimkilerin de hizasındayız o arada .
Ben de bir moral patlaması yaşandı tabi o arada.


MaviGöz çıkmaz mı dışarı.Bize doğru gelemye başladı.Geliyor geliyor.. arkamızdaki annesine geldi tabi.Kuzey abi de çağırdı bizi masaya.Ben de yok dedim Esmer'in sevgilisi kızmasın diye.Bana birşey söylicekmiş o yüzden gitmek zorunda kaldım o arada da Mavigiz içeri doğru yürüyor.Ben önde o arkada! Girdim içeri konuştuk ayak üstü.Ben böyle mutluluk daha doğrusu umut kanatlarıyla çıktım dışarı.Sonra biz biraz daha takıldık Esmerşle.o eve çıktı ben oturdum annemlerin yanına.sonra Kuzey abim çağardı beni dışarı. Çıktım tabi koşa koşa..


Devamı sonraya kahkahalı günleeer size,bana ve herkese :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder